Na początek o e-commerce

By | 19-03-2010

Kilka słów podsumowania od czego zacząć, jeśli stawiamy pierwsze kroki ze swoim sklepem.

Krótkie podsumowanie kilku blogów czy artykułów. Nie chce robić przedruków, czy wręcz korzystać opcji CTRL+C, CTRL+V. Moim zamiarem jest podsumować kilka fajnych blogów, czy samych artykułów, dotyczących e-commerce, czy też pozycjonowania.


Na początek warto poczytać i popisać na forum:

http://forum.ebiznesy.pl/, http://forum.uniqual.eu/

Pomijam nowe pomysły użytkowników, przeróżne rozwiązania, o których można poczytać… Ale bardzo spodobał mi się sam fakt możliwości zadania pytania, choćby najbardziej laickiego, a użytkownicy Ci na nie odpowiedzą. Dlatego też tam się zarejestrowałem :)
Warto także poczytać bloga:
http://ecommerce.blox.pl/html
Artykuły różnej maści, tematyka ta sama :) Case study, wywiady, rozważania teoretyczne. Blog, który znalazłem wpisując jakieś interesujące mnie frazy w Google i tak mnie zainteresował dany artykuł, że w ciągu kilku dni przeczytałem całe archiwum.

Mam jeszcze w moich ulubionych jedną stronę, a właściwie kilka artykułów na niej.
http://www.ittechnology.us/copywriting/ – o układaniu tekstów reklamowych, nie jakichś  pierwszych lepszych, niby wszystko takie jasne, ale warto o tym pamiętać.
http://www.ittechnology.us/mity-pozycjonowania-obalone-przez-google/ – nie wierzcie, że walidacja W3C ma cokolwiek wspólnego z pozycją w google :) Te i wiele innych mitów zostały obalone.

Troche podsumowania
Jeśli chcemy rozruszać trochę stronę, a raczej sklep internetowy, powinniśmy pamiętać o kilku drobnych rzeczach.

  • powinniśmy pododawać się do katalogów, lepszych, najlepszych, płatnych, bezpłatnych, linkować…
  • należy rozruszać interes na allegro i powiazać aukcje ze sklepem, nie ma chyba lepszej reklamy niż pozytywne komentarze na allegro
  • spróbuj pokombinować z copywritingiem, ułozyć teksty, żeby „przekonywały” nie tylko roboty google, ale też dały do zrozumienia użytkownikom, że to co mogą kupić, jest akurat u Ciebie i czemu by mieli nie kupić tego akurat w Twoim sklepie
  • trzeba założyć konto i obserwować Google Webmasters Tools i Google Analitics

No i wpisz na forach branżowych, czytaj blogi, pisz blogi… grunt, że do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


dwa × = sześć