WordPress – a co to takiego? Oooo?

By | 26-07-2011

Długo omijałem z daleka WordPress, niedawno lekko go musnąłem i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki…

Ostatnio postanowiłem się zmotywować i nauczyć podstaw frameworka. Po opublikowaniu poprzedniego posta wszystko poszło gładko, uważam, że poznałem na tyle podstaw, aby powiedzieć, że wypełniłem narzucone przez siebie zadanie, nawet przed czasem. Nie zmotywowałem się jednak by napisać o tym parę słów na blogu… a czemu, o tym za chwilę.

Zająłem się ostatnio rozwijaniem moich katalogów SEO, www.uniqual.eu,www.gnpr.eu. Grzebiąc po necie natrafiałem na różne blogi, w większości oparte na WordPress. Nie byłem do niego nigdy jakoś specjalnie przekonany, ale to chociażby ze względów własnego ego, wolałem zmierzyć się sam z projektem bloga i zobaczyć jak się rozwija, coś co stworzyłem sam, od podstaw. Z uwagi na moją ostatnią naukę CakePHP, chciałem stworzyć swój nowy projekt, platformę blogową, prosty CMS i o tym napisać, chwaląc się, że zmotywowałem się i startuję z nowym projektem. Jednak po zagłębieniu się w możliwości wspomnianego WordPressa, chyba chwilowo odłożę myślenie o takim projekcie, skoro niezłe cacko mam pod nosem za darmo.

WordPress – dość potężna, darmowa platforma do postawienia bloga, setki, jeżeli nie tysiące wtyczek, szablonów, ogromne community. Korzystają z niej pozycjonerzy – na swoje blogi, precle, projektanci stron, specjaliści od eBiznesu, a także zwykli blogerzy – sztuka dla sztuki – do stawiania swoich blogów. Nie mogłem przejść koło tego bez zatrzymania się choć na chwilę. Nie będę tu opisywał funkcjonalności, którą każdy zna, posty, komentarze, strony statyczne.

Skupię się na pewnym wdrożeniu i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ciekawe co to takiego będzie, co;-) ? Dlatego też obiecany konkurs :) Odpowiedź prosta, dlatego też spośród osób, które w komentarzu napiszą właściwą odpowiedź, o jakim nowym wdrożeniu mogę myśleć, wylosuję gratisowy kod do katalogu Uniqual lub GnPr (do wyboru), nagroda drobna, ale i odpowiedź bardzo banalna :) Konkurs trwa do 31.07.2011 roku, wtedy Sierotka Marysia wylosuje szczęśliwca.

2 thoughts on “WordPress – a co to takiego? Oooo?

  1. Michał Pogrudka Post author

    Niestety nie było wielu dobrych odpowiedzi. Oczywiście chciałem przestawić się swoim blogiem na WordPressa. Wygrał Gandisama :)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


sześć − trzy =