Nowe możliwości – od dziś na WordPressie

By | 01-08-2011

Czy zawsze rozwiązanie autorskie jest lepsze od darmowego skryptu? Czy darmowe skrypty z dużym wsparciem społeczności w okół siebie są dobrym rozwiązaniem?

Długo z tym zwlekałem, chciałem pogrzebać trochę w moim autorskim skrypcie bloga, odnowić go, zrobić niektóre rzeczy lepiej, z innych zrezygnować. Wykorzystać niedawno poznane technologie. W dobie urządzeń mobilnych z dostępem do internetu zrobić też wersję bloga na telefony komórkowe i wymienione urządzenia. Sam w końcu często korzystam z mojego telefonu w tym celu, czemu choćby sobie samemu ułatwić użytkowanie?

Poznałem wtedy platformę WordPress, chwilowo odłożyłem na bok moje plany projektów, czy też udoskonalania autorskiego skryptu bloga. Dostałem wszystko czego potrzebowałem dla mojego bloga od WP i właśnie jego postanowiłem wykorzystać do udoskonalenia tej strony.

Czy dałem za wygraną? Nie, nadal będę pracować nad swoim projektem bloga i CMSa, ale dla moich celów wystarczy mi już to co uruchomiłem na WordPressie.

Nie obyło się jednak bez strat. Przeniosłem większość postów, wybrałem te najczęściej czytane. Nie przeniosłem jednak komentarzy i użytkowników, to byłaby za duża rzeźba i chyba do końca spełniła by swojej roli. Został newsletter, darmowe kursy, jednak technicznie już trochę z boku, a co za tym idzie, rejestracja na blogu nie powoduje zapisania się do poprzedniego biuletynu, jeśli masz ochotę zasubskrybuj biuletyn. Nie ma też punktów blogowych, ale oby nie być gołosłownym obiecany baner, który wygrywał bitwę punktową od samego początku znajdzie się na tej stronie, ale w postaci linku.

Zapraszam do rejestrowania, komentowania na nowym blogu. Nowy wizerunek, nowe posty, częściej publikowane i nowe tchnienie dobrej energii w ten projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


× sześć = pięćdziesiąt cztery