Po PR update… przydatna lista katalogów

By | 20-08-2011

Po ostatnich Page Rank update wiele katalogów zmieniło swój PR, lista katalogów, którą sam sobie sporządziłem, niestety okazała się trochę nieaktualna.

Oczywiście mogę sobie posprawdzać każdy z nich, przy okazji sprawdzając, czy są dalej darmowe, czy już płatne, a być może z płatnego stały się katalogami bez opłat. Po aktualizacji kilku wpisów postanowiłem zająć się czymś odprężającym, surfowaniem po sieci :) Skacząc tak od strony do strony zwróciłem uwagę na jedną ciekawą rzecz.

Na blogu Gdaq, którego często czytam, autor zamieścił link do swojej listy mocnych 203 polskich katalogów, którą często aktualizuje. Zmotywowało mnie to, pomyślałem sobie, że trochę poszperam i sam sobie też zaktualizuję swoją i będę panem swojego seo… znaczy losu :) Jednak od zdania do zdania, które czytałem zacząłem się zastanawiać, czy za tą cenę, nie warto jednak skorzystać z tej oferty i korzystać z listy przygotowanej przez Gdaq i listy swojej?

Jak wyczytałem na stronie ofertowej tej listy. Dzięki tej liście:

  • Strona, która dodajesz zostanie szybko zaindeksowana przez wyszukiwarki,
  • Twoje SEO będzie skuteczniejsze,
  • a efekty będą widoczne już po kilku dniach,
  • zaoszczędzisz swój bardzo cenny czas na poszukiwanie najlepszych katalogów,
  • Twoje pozycjonowane strony osiągną w wyszukiwarce oczekiwane pozycje.
No ciekawie się zapowiada. Czy nie lepiej zapłacić za taką listę 27 zł, niż samemu się męczyć i szukać katalogów, z dobrym PR, płatnych, darmowych, z linkiem zwrotnym, czy nie… Ja już chyba znam odpowiedź na to pytanie. A Ty?
Sam się przekonaj, poczytaj: Lista mocnych katalogów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


trzy × = sześć