Jak pozycjonować? Czyli eksperyment z Google Panda.

By | 17-09-2011

Pozycjonowanie przez ostatnie tygodnie, a nawet miesiące to głównie jedno zagadnienie – Google wprowadza algorytm dobrej jakości witryn, krótko mówiąc Google Panda. Algorytm, który ma na celu faworyzować strony o dobrej zawartości, natomiast te gorsze, wyświetlać niżej w wynikach wyszukania, lub w ogóle je wyrzucać z indeksu.

Pozostaje teraz pytanie, jak pozycjonować strony? Jakie umieszczać treści, gdzie umieszczać słowa kluczowe w tekście, z jakim natężeniem? W sieci krąży już kilka wskazówek, szczególnie na blogach pozycjonerów. Jako, że moich serwisów Panda jakoś specjalnie nie tknęła, sam postanowiłem dorzucić parę swoich groszy, zrobiłem eksperyment.

Wymyśliłem nazwisko, nazwę miasta, tak unikalne, że w Google przed eksperymentem było 0 wyników. Znalazłem też kilka słów kluczowych bardziej popularnych w wyszukiwarce, oraz taką mega konkurencyjną frazę, w której ciężko wejść w top10 wyników. Stworzyłem bloga na WordPressie, bloga fanklubu człowieka o unikalnym nazwisku, z unikalnego miasta. Maszyna SEO ruszyła.

Zamieszczałem słowa kluczowe w różnych miejscach strony, dodawałem strony, wpisy, linki zwrotne. Pisałem unikalne treści, ale popełniłem też chamski duplicate content. Pisałem sensownie, nie nadużywając słów kluczowych, a w innych postach czy podstronach spamowałem bez większej logiczności swoimi słowami.

Po co to wszystko? Aby poznać zachowanie wyników mojej strony w zależności od zastosowanej techniki, lub wręcz jej braku. Czemu unikalne słowa? Aby zobaczyć które rozwiązanie jest najsensowniejsze, a które niewarte używania w ramach jednego słowa kluczowego, na jednej stronie. Być może obalić mity, potwierdzić teorie? Natomiast słowa kluczowe o większej konkurencji zostały wplecione w stronę, aby zobaczyć zachowanie się mojej strony w towarzystwie innych wyników.

Sprawdzę wynik za 2 tygodnie, poprawię co uznam za potrzebne i za kolejne 2 tygodnie prawdopodobnie miałbym pewien zarys tego, co chciałbym opisać jako wynik eksperymentu. Zobaczymy co czas pokaże.

4 thoughts on “Jak pozycjonować? Czyli eksperyment z Google Panda.

  1. Michał Pogrudka Post author

    Już na dniach coś napiszę :) Myslałem, że może w ten weekend. Krótko mówiąc kilka ciekawych rzeczy zaobserwowałem, kilka teorii potwierdziło się :)

    Reply
  2. Dzejsir

    Panie :P ale mamy grudzień już. Są jakieś wyniki już? :)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


siedem − pięć =