Planeta SEO

By | 08-10-2011

W poszukiwaniu nowych czytelników trafiłem na serwis Planeta SEO, agregator polskich blogów o pozycjonowaniu. Nie ukrywam, że kilka dni wcześniej sam myślałem sobie, czy nie stworzyć czegoś takiego, jeśli jeszcze nikt na taki pomysł nie wpadł. Otóż wpadł, Piotr Rabinek ze swoją Planetą SEO.

W Planecie SEO na pierwszy rzut oka widać, że jest porządek. Agregator zrzesza ponad 40 blogów SEO, w tym 3 oficjalne blogi Google. Ciężko mówić o duplicate content, ponieważ po krótkiej zajawce posta widzimy wdzięczny link „Czytaj dalej”, który odsyła nas do wybranego bloga.

Warto subskrybować feed tego serwisu, można wtedy w miarę szybko poznać newsy z branży polskiego pozycjonowania. Zobaczymy co wyjdzie z tego projektu, dodałem tam swój blog i być może ten fakt przyczyni się do rozkręcenia mojego serwisu.

8 thoughts on “Planeta SEO

 1. minimaxi

  Planeta SEO to świetna sprawa, pozwala zaoszczędzić na prawdę sporo czasu traconego na przeglądanie seoblogów.

  Odnośnie twojej obecności na planecie:
  jeżeli będziesz pisał ciekawie, poruszał interesujące tematy a nie wałkował po raz enty te same tematy co na innych blogach to możesz liczyć na spory trafik nie tylko z planety:)

  Reply
 2. Michał Pogrudka Post author

  Co prawda mnie jako osoby, której zależy na zwiększeniu odwiedzin, nie powinno cieszyć, że teraz wszystko jest w jednym miejscu… ale tak jak mówisz, pewnie zwiększy to jednak trochę traffic :)

  A co do interesujacych tematów i nie wałkowania w kóło tego samego tematu… prawda, z tego co widać na polskich blogach, czasami ciężko o oryginalność… ale zdarza się :) :)

  Reply
 3. Mariusz

  Takich projektów zrzeszających blogi branży SEO jest więcej, dobrze że wspominasz o tym serwisie bardzo pomaga w wyodrębnieniu nowych i ciekawych informacji.

  Reply
 4. Michał Pogrudka Post author

  Dokładnie:-) Już nawet nie patrząc na ten projekt z perspektywy blogera, a czytelnika, jest to fajna sprawa :)

  Reply
 5. dev

  Planeta SEO to fajna sprawa, dzięki niej poznałem już niejeden wartościowy blog.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


sześć × cztery =