Google PageRank update – listopad 2011

By | 09-11-2011

Więc stało się. Kolejny Google PageRank upate miał miejsce 7 listopada 2011 – można tą informację potwierdzić na blogu Hobo, z którego często gęsto można wyczytać kilka ciekawych rzeczy.

Ciekawe jak Wasze serwisy? Czy przykładacie jeszcze wagę do PageRanku? Właściciele katalogów na pewno. Jednak polskie blogi branżowe o tym nie grzmią, można poczytać jednak też na forum PiO, że update został zauważony, jednak chyba nie niesie to za sobą aż takich emocji jak niosło do tej pory? W sumie nic w tym dziwnego, po tylu artykułach, czy postach na blogach, że ten PR przestaje odgrywać jakąkolwiek rolę… ale skoro go zmieniają, to może jednak jakąś tam rolę ma?

Moje serwisy w większości wypadków poszły do góry, ten blog skoczył na PR3, większość moich stron, których linkowaniem się specjalnie nie zajmowałem, skoczyły do PR3, bądź przy takim PR zostały, co jak wiadomo nie jest dużym osiągnięciem, ale cieszy (biorąc pod uwagę, że mój blog Soluth skoczył z PR0 do PR3, to taki skok jest wykonalny bez większych problemów. Kilka stron niestety też poleciało o jeden w dół. Ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz, jak mawia jedna z serialowych postaci granych przez Pana Adama Ferencego :-) W moim wypadku te spadki powinny nieść za sobą raczej rozczarowanie, ale jakoś przechodzę koło tego jakoś w miarę bezproblemowo. Może jeszcze będą korekty? W poprzednim wypadku update mi niewiele zmienił, korekty natomiast już tak, jak będzie tym razem?

A jak Wasze serwisy?

10 thoughts on “Google PageRank update – listopad 2011

 1. Pingback: Kolejny PageRank update? | Jak pozycjonować strony?

 2. kiwi

  Na mojej stronie bez zmian, pomimo delikatnej kosmetyki podlinkowania strony. Faktycznie kiedyś hasło PR, zdecydowanie bardziej mnie elektryzowało, dzisiaj to już raczej ‚sentyment’ ;]

  Reply
 3. casio waveceptor

  Najlepszym dowodem na to, że PR dla mnie stracił na znaczeniu jest to, że wcale nie zauważyłem tego update :) Gdybym nie przeczytał tego posta, wcale bym nie wiedział.

  Reply
 4. przedszkole ursus

  Generalnie zaobserwowałem więcej wzrostów i spadków. Jednak PR nie budzi już takiego zainteresowania jak kiedyś. Podejrzewam, że Google zacznie się powoli z tego wycofywać.

  Reply
 5. JaneK

  Ja uzywam do pozycjoniania addera, wiecie mozeczy on uwzglednia zmiany w algorytmie pragr rank ?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


dziewięć × siedem =