Google+, strony dla firm, marek… mój blog na G+

By | 13-11-2011

Od niedawna można zakładać strony firmom, markom, blogom… na Google+. Na którym wcześniej coś takiego było nie do pomyślenia, wymagane imię i nazwisko przy rejestracji, konta tylko dla osób fizycznych, jednak widać coś się zmieniło.

Czy istnienie takiej strony będzie miało jakiś wpływ na SEO? Czy skoro Google teraz ma bardziej doceniać strony wartościowe, będzie tą wartość szacować też przez pryzmat posiadania przez stronę profilu na G+? Skoro dla lokalnych wyników na danym komputerze ważna jest ilość odwiedzin danego użytkownika, to czy dla osób które obserwują dany profil, taka strona pojawi się wyżej w SERPach? Czas pokaże jaka jest odpowiedź na te i inne pytania.

Oto profil mojego bloga na Google+, zapraszam do dodania do kręgów:

https://plus.google.com/117939781145678465908?prsrc=3

Lub możesz kliknąć w ikonkę G+ w prawym menu bloga.

Ciekawe jak się rozkręcą takie strony G+, czy będą równie popularne co fanpage na FaceBooku? Czy firmy, blogi, marki, będą obecne zarówno tu i tu, czy wybiorą sobie swoją platformę społecznościową?

Okaże się z czasem.

4 thoughts on “Google+, strony dla firm, marek… mój blog na G+

 1. Mariusz

  Ja też dzisiaj utworzyłem swoją stronę w G+, myślę że w dzisiejszych czasach bez takich rzeczy ciężko się obyć, własny fanpage to podstawa.

  Reply
 2. Michał Pogrudka Post author

  No właśnie chyba ciężko :-) Choć wydaje mi się, że nie wszyscy czytelnicy mojego bloga lubią jednocześnie mój fanpage na FB, czy też stronę na G+, a nie wszyscy którzy lubią na bloga wracają (raczej czytają statusy i wpadną jak ich coś zainteresuje).

  Reply
 3. Mariusz

  Myślę że z czasem to się przyjmie, G+ to nowość jakby nie było i musi trochę czasu upłynąć, aby ludzie się z tym oswoili.

  Reply
 4. atlantic mariner

  Coraz więcej ludzi decyduje się na założenie profilu w Google+. To znak, że system Google staje się coraz bardziej popularny. Social media stopniowo wbija się coraz głębiej w świadomość internautów :)

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


osiem − = jeden