SeoPilot – zautomatyzowany system reklamowy

By | 07-02-2012

Ostatnio gorąco zrobiło się w okół ukarania przez Google kilku wiodących serwisów za używanie SWLi, a także w okół samych SWLi. Czy to oby zmierzch najłatwiejszego zdobywania linków? Przecież giełdy linków funkcjonują nadal, postanowiłem przyjrzeć się najnowszemu projektowi, który ruszył 1 lutego, SEO Pilot, można powiedzieć, że zapowiada się ciekawie i innowacyjnie.

SEO Pilot to system w którym Wydawcy mogą sprzedawać określone miejsce swojego serwisu, na wszystkich podstronach, w przeciwieństwie do konkurencji System kupuje miejsce na wszystkich podstronach, proponując z góry określoną i znaną cenę. Pozycjonerzy natomiast mogą korzystać z takich właśnie miejsc na innych serwisach, w celu umieszczania swoich reklam linkowych. Jeśli masz serwis i chcesz zarabiać, zarejestruj się, jeśli chcesz pozycjonować… zarejestruj się. Możesz robić jedno i drugie, jednocześnie korzystać z sytemu poleceń… A równie dobrze możesz doczytać ten post do końca i dowiedzieć się na początek trochę więcej.

Ale nie będę wymieniał teraz zalet, które wypisują autorzy na swojej stronie. Skupię się na tym w jednym z następnych postów, wraz z krótkimi subiektywnymi uwagami, ponieważ wyraziłem chęć przetestowania tego systemu i opisania moich wrażeń. Póki co wygląda nieźle, ale zobaczymy co powiem za miesiąc.

Otóż SEO Pilot zaproponował mi, żebym potestował jego użyteczność i oczywiście skuteczność. Na testy owej skuteczności ustawiono mi budżet 300zł, na wykorzystanie przez miesiąc, dla trzech fraz kluczowych dla wybranego serwisu. Więc jak się umówiłem, tak robię, przedstawiam poniżej aktualne pozycje poszczególnych fraz:

Fraza A. 11 miejsce
Fraza B. 45 miejsce
Fraza C. poza pierwszą setką

 

Pożyjemy, zobaczymy, może za miesiąc będę się mógł pochwalić wynikami i szczerze polecać SEO Pilot, a być może będzie jeszcze inny scenariusz?

7 thoughts on “SeoPilot – zautomatyzowany system reklamowy

 1. RedSEO

  Tylko kupowałeś linki, czy sprzedawałeś także? Interesuje mnie czy są wypłacalni.

  Reply
 2. minimaxi

  Mógłbyś chociaż dopisać z jakiej branży pochodzą frazy oraz jak oceniasz konkurencyjność fraz do których użyłeś seopilota, bo na podstawie samych pozycji trudno będzie cokolwiek wywnioskować.

  Reply
 3. Michał Pogrudka Post author

  @RedSeo
  Za krótko się „bawię”, żeby sprawdzać wypłaty, ale na pewno potestuję system także od strony sprzedaży i to opiszę, a kwoty ze sprzedaży raczej przeznaczę na kupno.

  @minimaxi
  Fakt, powinienem napisać. Moim zdaniem są to bardzo konkurencyjne frazy:
  Fraza A. 11 miejsce – 4,5mln
  Fraza B. 45 miejsce – 12mln
  Fraza C. brak – 9mln

  Nie chciałem bawić się we frazy „mniejsze”, ale fakt, te mogą trochę przerosnąć ten eksperyment, ale w pierwszym wypadku, jeśli system zadziała, powinnno być top10. Natomiast przy frazie B. liczę choćby na drobny skok, fraza C. no zobaczymy :) Jeśli dobrze pójdzie bedę miał swoje środki do zabaw z moimi frazami, może troszkę mniej konkurencyjnymi i jeśli będę ogólnie zadowolony, to też pewnie nieraz to opiszę.

  Reply
 4. E-kreacja

  Google zaczyna się zabierać za systemy wymiany linków, trzeba być uważnym w tym temacie.

  Reply
 5. Michał Pogrudka Post author

  To racja, dlatego tez chciałem się tym pobawić póki czas. Jedno jest pewne, póki co ten system działa i zobaczymy co bedzie za 3 tygodnie.

  Reply
 6. Pingback: SeoPilot, zaskakujący ciąg dalszy testu | Pozycjonowanie blog - Michał Pogrudka - Seo, eCommerce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


trzy + = sześć