Seo Copywriting – Magiczna Siła Słowa W Pozycjonowaniu – recenzja kursu

By | 08-05-2012

Nigdy nie byłem zwolennikiem video tutoriali, w szczególności jeśli dotyczyły one czegoś, co bez problemów można opisać słowem pisanym, wydrukować lub wrzucić na jakiś czytnik elektroniczny i czytać gdzie komu wygodnie. Jednak czasami wyjątek podkreśla regułę. Trafiłem na kurs pozycjonowania, a dokładniej mówiąc seo copywritingu Sławka Gdaka i mogę w pełni świadomy powiedzieć, że ten video kurs podobał mi się.

W moje ręce trafił kurs Seo Copywriting – Magiczna Siła Słowa W Pozycjonowaniu i postanowiłem podzielić się kilkoma refleksjami na jego temat.

 

Nie mogę ukrywać, że podchodziłem do tego kursu z pewnego rodzaju uprzedzeniem. Nie lubię kursów video czegoś, co nie musi być pokazywane jako film. Uprzedziłem się oglądając niektóre wideo domorosłych ekspertów, których często jakikolwiek brak obycia z kamerą przekreśla przyjemność z „nauki”, a dykcja i zachowanie prowadzącego daleko odbiega od poziomu, który można byłoby uznać za „nieprzeszkadzający”. Tło filmu to z reguły jakieś biuro, widoczny komputer, jakieś zdjęcie rodzinne i dziesiątki książek, może jakieś dyplomy, certyfikaty, stary fotel i ekspert w roli głównej… tego tu nie znajdziecie. Kurs seocopywritingu Sławka Gdaka naprawdę przełamał u mnie wyżej opisany stereotyp.

 

Od technicznej strony kurs jest przygotowany dobrze. Dźwięk jest czysty i zrozumiały, slajdy przygotowane profesjonalnie, wszystko podparte przykładami z życia. Graficznie kurs został przygotowany profesjonalnie, co sprawia, że cały kurs jest czytelny i przyjemny zarówno dla oka jak i ucha.

 

Od strony merytorycznej byłem miło zaskoczony. Autor porusza tematy pozycjonowania i seocopywritingu począwszy od podstaw. Myślę, że jeśli jesteś początkujący w temacie SEO, ten kurs jest bezapelacyjnie dla Ciebie. Jeśli natomiast znasz się już na pozycjonowaniu, nic nie stoi na przeszkodzie przypomnieć sobie to co najważniejsze, a to właśnie o tym traktuje ten kurs. Być może zlecasz komuś pozycjonowanie? Zainwestuj w ten kurs, żebyś wiedział czego możesz oczekiwać, na co zwrócić uwagę, w czym pomóc nie przeszkadzając ekspertom.

Wszystko podparte jest przykładami, w tym wypadku dużo łatwiej coś zobaczyć na własne oczy, niż wizualizować sobie w teorii i próbować w przyszłości odtworzyć praktykę po swojemu. Kurs przedstawia konkretne informacje, bez lania wody, których wprowadzenie w życie powinno przynieść pożądane efekty i to w dodatku szybko i bezpiecznie. Warto podkreślić fakt, że autor kursu mówi o rzeczach, o których często się zapomina lub wręcz czasem je przemilcza. Pozycjonowanie to nie tylko zdobywanie linków i podpieranie się ogromnym zapleczem. Opisane techniki są proste i mogą zapewnić dobre pozycje bez ogromnych nakładów technicznych.

 

Na uwagę zasługują także bonusy, 10 stronnicowy fragment ebooka Sławomira Gdaka (sam ebook opsiałem tutaj – Pozycjonowanie krok po kroku), nagranie pokazujące w jaki sposób za pomocą odpowiedniego tytułu pozyskiwać komentarze, a także zniżka 30% na ebooki o copywritingu.

 

Krótko mówiąc polecam ten kurs wszystkim początkującym, bez wyjątku, a także starym wyjadaczom, którym czasem przyda się utrwalenie materiału. Przyda się czasami przypomnienie, co my tak na prawdę jako pozycjonerzy powinniśmy robić, nie koniecznie myśląc kategoriami wytycznych Google, ale wczuwając się w osobę która szuka i chyba sama wie najlepiej czego…

12 thoughts on “Seo Copywriting – Magiczna Siła Słowa W Pozycjonowaniu – recenzja kursu

 1. Kasia

  Bardzo pomocny artykuł… Tak własnie zastanawiałam się czy warto? Czy jest mi to potrzebne? Ale teraz po tej recenzji przekonuję się że tak :)

  Reply
 2. SEOwatch

  Zapewne najlepszą radą przy pisaniu tekstów na strony internetowe jest: Pisz wartościową treść. I użytkownicy i google będą wtedy zadowoleni. Pozdrawiam

  Reply
 3. Bartek

  1. Treść dla usera = urzyteczna i wartościowa
  2. Dla google = optymalizacja

  I każdy jest happy :)

  Reply
 4. Bartek

  Umiejętność pisania dobrych tekstów zarówno z punktu widzenia seo jak i wartości dla czytających to podstawa każdego kto zajmuje się publikowaniem treści…

  Reply
 5. Długi

  Wg mnie uczenie ludzi pisania pod SEO jest głupie. Im mniej człowiek wie o SEO pisząc teksty, tym lepiej.

  Reply
 6. Denis

  @Długi
  Masz rację. Uczenie ludzi pisania pod SEO jest po prostu głupie. Piszcie tak jak umiecie, a efekty przyjdą same. Nie róbcie z pozycjonowania jakiejś nauki, bo nią nie jest.

  Reply
 7. Michał

  Według mnie nie chodzi o uczenie szarych ludzi pisania pod SEO, tylko uczenie tych, którzy i tak siedzą w branży (lub chcą w niej siedzieć), aby pisali pod SEO. Znam ludzi czy firmy webdesignerskie, które chwalą, że przygotują od razu kod zoptymalizowany, a treści będą przygotowane pod SEO…. a później okazuje się, że i tak trzeba poprawiać:-) Więc moim zdaniem tu o takich ludzi chodzi, żeby mogli się nauczyć pisania pod SEO.

  A czy pozycjonowanie jest nauką? Chyba zależy jak kto na to patrzy:-)

  Reply
 8. Edyta

  Michale, mam wrażenie, że chyba nie bardzo skorzystałeś na wiedzy zawartej w tym kursie, skoro twój blog odwiedza zaledwie kilkanaście osób. Nie chcę być złośliwa, po prostu stwierdzam fakt.

  Reply
 9. Edyta

  Hmm, w każdym razie życzę powodzenia w rozwijaniu bloga.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


jeden − = zero