SeoPilot.pl – oferta cenowa, czy najniższa na rynku?

By | 25-05-2012

Testowałem system SeoPilot.pl, byłem z niego zadowolony i nie ukrywam, że mimo kilku zastrzeżeń, nadal ten system mi odpowiada. Zostałem więc poproszony, żeby wypowiedzieć się na temat oferty cenowej SeoPilot.pl. Czy jest ona rzeczywiście najniższa na rynku?

 

Powiem szczerze, nie mam jakiejś dużej skali porównawczej, aktualnie nie korzystam z niczego innego, gdyż wszystkie inne systemy za każdym razem odstraszały mnie brakiem jasności swoich reguł i często właśnie cenami. Jednak patrząc na to co pamiętam i na to co teraz mamy czarno na białym w Seopilocie i porównując z tym co pamiętam z dawnych doświadczeń, to faktycznie ofertę cenową SeoPilot.pl można uznać za konkurencyjną.

 

Według samego SeoPilota.pl, system oferuje promocyjną cenę za wejście w top10, 16 PLN za każdą frazę… no i fakt, tak jest, jakąkolwiek frazę wybiorę będę za nią płacił 16PLN aż do wejścia w top10 (jeśli nie bedzie top10, to max. przez 30 dni). Nie ukrywam, na początku trochę mnie to zdezorientowało, bo można wysoko wskoczyć za 16 złotych, a później dostać podwyżkę cen do 50-100 złotych za tą samą frazę. Jednak jak się przyjrzałem temu z bliska, ochłonąłem, pozadawałem trochę pytań, poczytałem. Faktycznie SeoPilot.pl przez pierwsze dni Twojej wspinaczki zdobywa kosztowne linki, które w zasadzie sponsoruje i sam opłaca i dopiero jak wszystko ruszy system zaproponuje Ci właściwy budżet. Dzięki czemu nie płacimy w ciemno za dużo, tutaj SeoPilot.pl trochę dokłada do interesu, a później to już nasza sprawa co zrobimy z tym dalej.

Poniżej przedstawiam tabelę cen ze strony SeoPilot.pl:

 

 

Od siebie mogę dodać, że tak jak sam SeoPilot.pl się chwali, tak na prawdę nie ma żadnych ukrytych kosztów. Tyle ile mamy zapłacić (jeśli mówimy juz o właściwym budżecie, a nie promocyjnym), tyle zapłacimy. Jeśli szykuje się zmiana cen, zarówno dla Pozycjonera jak i Wydawcy, jesteśmy o tym informowani minimum trzy dni przed zmianami i możemy zadecydować co robimy dalej.

 

Na koniec dodam, że pozycjoner ma do wyboru trzy tryby, automatyczny, ręczny i niedawno wprowadzony tryb półautomatyczny. Niby nie ma to wiele wspólnego z samą oferta cenową, ale jakby się temu bliżej przyjrzeć, operując ręcznie lub półautomatycznie masz całkowitą kontrolę nad swoimi zakupami. Dopiero zaczynam się bawić tymi trybami, ale na pierwszy rzut oka są one godne polecenia.

 

A Wy jakie macie doświadczenia z SeoPilotem.pl po pewnym czasie? Jak widzicie ich ofertę cenową?

 

8 thoughts on “SeoPilot.pl – oferta cenowa, czy najniższa na rynku?

 1. max8q

  Stary, sam siebie okłamujesz,wszyscy wiemy, że dostałeś mejla od seopilota z propozycją napisania pozytywnego (bo przecież nie negatywnego) opisu.
  zachowujesz się jak szafiarka, której wciska się niewygodne buty..
  Czy wy wszyscy nie macie swojego rozumu?

  Reply
 2. Michał

  Przecież napisałem jasno, że zostałem poproszony o wypowiedzenie się w tym temacie, więc Ameryki nie odkrywasz.
  Post oprócz suchych faktów zawiera również wymienione rzeczy, które mi doskwierają. Są plusy i minusy ale właśnie każdy ma prawo sam zadecydować co robi ze swoim serwisem. Więc bynajmniej nie jest słodziachną, pozytywną wypowiedzią szafiarki, ale myśl sobie co chcesz:-)

  Reply
 3. Logic

  Również chciałem opisać pozytywnie o SeoPilot na swoim blogu, testowałem go prawie 2 miesiące, jednak współpraca nie ułożyła się mimo moich najszczerszych chęci. Dzięki moim zgłoszeniam ulepszyli bota indeksującego, ale skutecznie mnie zniechęcili swoim podejściem do uzytkownika. Support odpowiada szybko, ale z ich odpowiedzi nic nie wynika. Początkowo ładnie płacili, teraz ciężko dodać dobrą strone i stawki są coraz niższe, może jakby była reklamowana w TV…, a i wtedy nie masz gwaracji, że spełnia warunki ;) Ja zrezygnowałem ze współpracy, tym bardziej, że teraz Google lubi banować strony z SWL. Za mały zysk, względem ryzyka.

  Reply
 4. Michał Pogrudka Post author

  A ja miałem odwrotnie. Podchodziłem do systemu jak pies do jeża, o czym wspomniałem osobie, która mi test proponowała, mimo to, nie postanowili z niego zrezygnować… i szczerze mówiąc pozytywnie się zaskoczyłem.
  Co do wypłat, to faktycznie kwoty skaczą, jeden serwis spadł, drugi się podniósł, później było odwrotnie, suma sumarum bilans wyszedł w okolicy zera. Ale fakt, coraz ciężej dodać stronę, pytanie czy dla pozycjonera to wada czy zaleta? Chyba nawet dobrze.

  Reply
 5. JaneK

  Fajny wpis, nie korzystalem jeszcze z tego softu, jak narazie używam SeoAddera

  Reply
 6. Michał

  Jeśli chodzi o mnie i mojego bloga to zapraszam tutaj: http://www.michal.pogrudka.com/2012/03/02/seopilot-wyniki-wysoko-skoczylem-po-miesiacu-testu_585/

  Wyniki testu były opracowane jakiś czas temu, ale powiem, że nadal aktualne. Do tej pory bawię się SeoPilotem i sobie testuje tryb półautomatyczny etc. to wyniki są dobre.

  Jeśli chodzi o innych, jeśli chcesz np. poczytać kilka opinii to myślę, że Google Cię poratuje, poszukaj, kilka recenzji czytałem :-)

  Reply
 7. energooszczędne lampy

  Zacząłem ostatnio używać SeoPilot.pl, nie mam większych zastrzeżeń co do tego systemu. Jedynie nie jestem zbyt zadowolony ze skaczących cen. Coraz mniejsze są z tego korzyści, a wymagania coraz większe. Zostanę przy nim jeszcze jakiś czas, zobaczę jak to wszystko będzie wyglądać po upływie roku. Wtedy postanowię co dalej.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


siedem + = dwanaście