Lista blogów z wtyczką commentluv

By | 31-03-2014

Pisałem już o tym, że pozycjonowanie na przestrzeni czasu zmieniło się. Można w kółko powielać porady typu, zadbaj o content i linkuj naturalnie. A kiedyś przecież „wystarczyło” wrzucić stronę do jakiegoś automatu i mieć dużo linków. Przyszły czasy zmian, zwierzątek na „P” i wiele rzeczy odwróciło się do góry nogami. Trzeba przyznać, że Ci którzy dywersyfikowali linki, byli bardziej wygrani. Natomiast Ci, którzy od początku skupiali się na mocniejszych linkach, niż te z automatu, dziś w większości świętują zwycięstwo.

Już zadawałem retoryczne pytanie na tym blogu, czym w zasadzie jest naturalne linkowanie dla Google. Przecież wytyczne dla webmasterów interesują tylko pozycjonerów. Taki zwykły posiadacz strony, lifestylowa blogerka, czy redaktor małego serwisu zupełnie się tym nie interesuje. Nie obchodzi go wrzucenie rel=”nofollow” w linku, czy dobór odpowiedniego słowa kluczowego. Oni porostu linkują do czegoś co uznają za wartościowe. To jest naturalne. Wszelkie wpływy wytycznych Google na webmastera, czy redaktora, powodują, że naturalne linki, stają się nienaturalne, bo w jakiś sposób z góry wymuszone. Prawda? Ale nie ma co dyskutować i to co sobie wymyślą, trzeba uznać za jedyną słuszną drogę…

Jak więc linkować? Pisać komentarze na blogach, forach, dawać linki, tak jakby pozycjonowanie nigdy nie istniało… Stwórz sobie taką listę, albo kup i używaj jej ręcznie. To bardzo pracochłonne, ale daje efekty. Takie listy, różnego rodzaju opisywałem na blogu, wiele z nich było autorstwa Sławka Gdaka, który teraz wypuścił jeszcze jedną ciekawą listę – Lista Blogów Commentluv.

Dostaniecie listę 112 polskich blogów z wtyczką commentluv, która pozwala na dodanie komentarza z linkiem do ostatniego wpisu z Twojego bloga lub czasem wybrać jeden z ostatnich wpisów. Co ciekawsze, nie musi to być link do wpisu na blogu, to może być link produktu w Twoim sklepie (sprawdzałem na sklepach Prestashop, działa). Po co to wszystko? Pod Twoim komentarzem pojawia się link dofollow, rzadziej nofollow [edit: faktycznie sprawdzałem wyrywkowo i była większość dofollow, ale nie powiem jak wygląda cała lista], „Michał opublikował ostatnio” i tu tytuł i link posta. Taki link daje moc, jest jak najbardziej naturalny (jeśli nie wejdziemy znowu w dyskusję co oznacza link naturalny) i wujek G. nie widzi w takich linkach nic złego.

Jeśli chodzi o sam produkt, to trzeba przyznać, że jest przygotowany dobrze. Oprócz listy 112 blogów z możliwością przefiltrowania ich po tematyce, PR, Citation Flow, Trust Flow, czy informacji kiedy na ile dany blog jest aktywny. Dodatkowo dostaniecie 20 minutowe nagranie o teorii dodawania komentarzy i wszystkim co się z tym wiąże, a także dodatkową instrukcję jak korzystać z listy. Autor listy zaznaczył jednak, że lista przyda się jedynie osobom, które dużo publikują, mają bloga firmowego, a niekoniecznie tylko jedną statyczną, wizytówkę firmy i muszę się z nim zgodzić. Dodam od siebie, że z moich obserwacji nie musi to być blog, może to być sklep (nie dam głowy na jakich skryptach, ale np. Presta) lub jeśli nie blog, to może podlinkujesz w ten sposób jakieś swoje zaplecze?

Już nie raz opisywałem produkty Sławka Gdaka, nigdy nie zawiodłem się na ich jakości. Tym razem jest tak samo, ostatnia lista spełnia moje wymagania i być może Wasze też. Nie pozostaje nic innego jak ją wypróbować.

9 thoughts on “Lista blogów z wtyczką commentluv

 1. Tomek

  „Pod Twoim komentarzem pojawia się link dofollow, rzadziej nofollow ” – z tego co pobieżnie sprawdziłem to niestety większość linków jest nofollow. Na 15 pozycji tylko około 1/3 była dofollow. Mam nadzieję, że to tylko przypadek i większość jednak jest dofollow (nie mam czasu sprawdzić wszystkich). Sprawdził to ktoś dokładnie?

  Reply
 2. Michał Post author

  Sprawdzałem tak samo wyrywkowo i było większość dofollow, ale przyznaję, że nie sprawdzałem wszystkich, więc robię aktualizację posta, dzięki za zwrócenie uwagi.

  Reply
 3. Karol

  Jak ktoś sprawdzi, ile jest dofollow, a ile nofollow to dajcie znać :)

  Reply
 4. Fabian

  Ja od siebie mogę powiedzieć, że mac-world.pl również korzysta z commentluv i daje dofollow. A co do listy od Pana G to w większości przypadków to strony które można samemu znaleźć i według mnie nie warto za nią płacić.

  Reply
 5. Waldek

  Aktualnie ten link z Lista Blogów Commentluv mi nie działa :( a szkoda, szukam informacji na ten temat

  Reply
 6. Małgorzata

  Witam i dziękuję za listę, nieco zdezaktualizowana, ale i tak przydatna.
  To zawsze okazja na dodatkową reklamę biznesu i kilka linków. :)
  Pozdrawiam Małgorzata z Warszawy

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


siedem + pięć =